• 75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

• Dnia 15 kwietnia 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W ciszy i skupieniu wysłuchali montażu słowno-muzycznego, przybliżającego jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, zwane Golgotą Wschodu.  Poznali najistotniejsze fakty związane z agresją sowiecką na Polskę w 1939 roku, wywózkami na Sybir, osadzeniem w obozach jenieckich ponad 22 tysięcy polskich żołnierzy, policjantów
      i funkcjonariuszy Korpusu Ochrony Pogranicza, a potem, wiosną 1940 roku, ich bestialskim rozstrzelaniem. Dowiedzieli się też o zmowie milczenia i bolesnym dochodzeniu do prawdy przez ponad 50 lat. Wiersze i piosenki o tematyce katyńskiej miały poruszyć nie tylko umysły, ale też serca i sumienia słuchaczy.

Uroczystość przygotowała pani Joanna Wideryńska, a wystąpili uczniowieklasy IIAg: Natalia Nowak, Agata Dryja, Paulina Bryl, Monika Pukacz, Jakub Stolarski i Jakub Gorzędowski.