• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI

• Dnia 14 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów klas II i III objętych terapią logopedyczną „WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI”. W konkursie wzięło udział 23 recytatorów
      z radomszczańskich szkół podstawowych. Recytowali wiersze o cudakach, dziwakach i różnych potworakach. Było mnóstwo śmiechu, bo wierszyki były bardzo zabawne, a i recytatorzy swoją interpretacją potrafili zaciekawić, rozśmieszyć, a nawet zadziwić słuchaczy. Jury w składzie: pani Anita Pawlak-Zygma, instruktor teatralny, pani Ewa Tomczuk, logopeda z PP-P
       i pani Renata Barwaśna-Kowalczyk, bibliotekarz z MBP, miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy konkursu. Ostatecznie tytuł MISTRZA RECYTACJI otrzymał Mikołaj Przerada z PSP nr 3. Przyznano też trzy tytuły WICEMISTRZÓW RECYTACJI. Otrzymali je: Emilia Nowak z PSP nr 6,  Patrycja Lacek z PSP nr 8 i Michał Stańczyk z PSP nr 5. Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gadżety od sponsorów. Atrakcją konkursu były dwa krótkie  przedstawienia  w wykonaniu uczniów klasy IIa i Vb, przygotowane przez panią Ewę Brzuchanię. W przerwie konkursu, gdy obradowało jury, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów. Atmosfera była wspaniała, wszystkim dopisywały humory, wspólnie spędziliśmy miłe chwile z literaturą dla dzieci, przełamując własne słabości i tremę oraz potwierdzając, że warto ćwiczyć poprawną wymowę i dbać o nasz język ojczysty.

Konkurs zorganizowały panie: Joanna Wideryńska, Ewa Brzuchania, Beata Stępień i Aneta Wiecha.