• XII EDYCJA FESTIWALU "HEJ, PANIE JEZU!"

• Po raz kolejny byliśmy współorganizatorami Festiwalu „Hej, Panie Jezu!”, na który składały się konkurs kolęd i pastorałek oraz konkurs plastyczny.
      W niedzielę, 18 stycznia, w Kościele pw. Św. Lamberta w Radomsku odbył się koncert laureatów XII XII Festiwalu. Przed publicznością zaprezentowało się 13 najlepszych solistów i 7 znakomitych zespołów.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 13 stycznia w Miejskim Domu Kultury. Jak co roku do udziału w konkursie zgłosiło się wielu chętnych. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 200 osób. Nasz festiwal cieszy się tak dużym zainteresowaniem a w konkursie coraz częściej biorą udział nie tylko wokaliści z Radomska, ale i z innych województw.

Uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 6 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat i w kategorii zespoły. – Repertuar był bardzo zróżnicowany w przyjemnych dla ucha aranżacjach. Były kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe również w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy festiwalu prezentowali naprawdę wysoki poziom. Jury , w którym od lat zasiada pani Anna Spychało oceniając solistów brało pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, stopień trudności, zdolności wokalne, lecz także teatralizację muzyczną.

Podczas finałowego koncertu ogłoszono wyniki - . Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Nagrody przyznano również zwycięzcom konkursu plastycznego ph. „Aniołowie z nieba spłynęli”. Nie zabrakło oczywiście podziękowań skierowanych do wszystkich osób, firm i stowarzyszeń zaangażowanych w przygotowanie i realizację festiwalu. Na zakończenie laureaci odśpiewali hymn „Hej, Panie Jezu”.

Oto wyniki 12. edycji konkursu kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych:

Zespół szkolno – parafialny „Polaninki” z Gomunic
      Schola działająca przy parafii NMP Matki Kościoła w Radomsku
      Anna Maj – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Rzerzęczycach
      Karolina Kubicka – MDK w Radomsku
      Katarzyna Błaszczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach
      Katarzyna Utratny – Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach
      Ksawery Bednarek – Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 6 w Radomsku

Zespoły

I miejsce – Zespół The Five z POSM w Częstochowie
      II miejsce – Zespół z II LO w Radomsku, Zespół Iskra z PSP w Żarkach, Zespół Impresja z MDK w Radomsku
      III miejsce – Adrianna Moroń i Krzysztof Normand, Zespół muzyczny z POSM w Częstochowie, Schola Lamberciaki z Parafii pw. Św. Lamberta w Radomsku