• III FESTIWAL GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 26 września 2014 r. – z okazji Dnia Głośnego Czytania, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zorganizowały III Festiwal Pięknego Czytania.

Patronat honorowy nad imprezą mięli: Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego, Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Wójt Gminy Ładzice oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Celem konkursu było:

• propagowanie idei pięknego czytania,
      • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
      • doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyraźnego i wyrazistego czytania.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

uczniowie szkoły podstawowej

Julia Iglantowicz – kl. V b,

Michał Suszczyk – kl. VI b

oraz uczniowie gimnazjum:

Karolina Wolska – kl. III b,

Dominik Iskrzyński – kl. II a.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwa fragmenty utworów: jeden wybrany przez siebie fragment prozy polskiego pisarza oraz wylosowany wiersz autorstwa Izabellii Klebańskiej – honorowego gościa festiwalu.

Nasi uczniowie odnieśli sukces:

Karolina Wolska została I Wicemistrzynią Pięknego Czytania w kategorii szkół gimnazjalnych,

Dominik Iskrzyński otrzymał nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu, również w kategorii szkół gimnazjalnych,

Julia Iglantowicz otrzymała nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku
      w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy!!!