• ŚNIADANIE DAJE MOC

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym nasza szkoła bierze udział od kilku lat. W dniu 7 listopada 2014 r. wspólne zdrowe śniadanie zorganizowały: oddział przedszkolny i klasy I - III wraz z wychowawcami i rodzicami. Dzieci również mogły obejrzeć prezentację multimedialną "Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie" przygotowaną przez wychowawców świetlicy A. Chwałowską i D. Rzeszot. Oto fotorelacja z tego dnia:
      Prezentacja multimedialna

Klasa Ib z p. A. Zatoń wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały na talerzach zdrowe produkty: warzywa, owoce, nabiał, pieczywo, wędliny. Tata Filipa ślicznie udekorował nasze talerze. Mama Wiktorii i Artura ustawiły i nakryły stoły. Potem odbył się konkurs na najśliczniejszą kanapkę. Trudno było wybrać pierwsze miejsce, bo wszystkie wyglądały smakowicie. Po śniadaniu uczniowie posprzątali i wrócili do pisania literek i nauki. Śniadanie dało nam moc!

Przepyszne, a przede wszystkim zdrowe śniadanka przygotowały również klasy I a z p. M. Rembiasz, I c z p. M. Dobrowolską, II a z p. G. Tomalską, II b z p. L. Pietrzyk II c z p. E. Grzywaczewską i III b z p. I. Machurą. Kolorowe stoły kusiły smakowitościami pełnymi witamin. Gościem na śniadaniach była również Pani Dyrektor Ewa Krysiak - Ciszewska, która zachęcała dzieci do jedzenia warzyw i owoców.

Oddział przedszkolny również przystąpił do programu "Śniadanie daje moc". Przez ostatnich kilka tygodni przygotowywaliśmy się do tego przedsięwzięcia. Poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania i przedstawiliśmy je na plakacie:

Wykonaliśmy kilka ciekawych doświadczeń:

Spotkaliśmy się również z panią pielęgniarką, która zapoznała nas z piramidą zdrowego żywienia:

W dniu 7 listopada po prezentacji multimedialnej w świetlicy uczniowie oddziału przedszkolnego zaprezentowali "Rymowanki-zachęcanki o jedzeniu" oraz zaśpiewali kilka piosenek. Po prezentacji umyliśmy rączki i przystapiliśmy do przygotowywania zdrowego śniadania. Każde dziecko sporządziło dla siebie kanapkę, której nadało interesującą nazwę. A oto niektóre z nich: "wulkan", "kanapkożerca", "wampirek", "Scooby-Doo", "Monika", "gwiazdka", "przysmak Oskara" itd. Kanapki smakowały wyśmienicie, dziękujemy mamom za pomoc w przygotowaniu naszego śniadania.