• FRYDERYK CHOPIN - BARDZIEJ POLSKI NIŻ SAMA POLSKA

• W czwartek 27 listopada we wczesnych godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w wieczorku poetycko-muzycznym, przygotowanym
      przez panie Ewę Brzuchanię, Joannę Wideryńską, Beatę Stępień i Sylwię Kuliś oraz uczniów gimnazjum. Przybyli na niego emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele naszej szkoły. Przy nastrojowym świetle świec wszyscy mogli wysłuchać fragmentów polonezów, walców, mazurków i nokturnów Fryderyka Chopina oraz wierszy inspirowanych jego muzyką. W ten sposób uczciliśmy 165. rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka, o którym George Sand powiedziała, że „ był bardziej polski niż sama Polska”.

Po części poetycko-muzycznej, przy kawie, herbacie i ciastkach, była okazja, by porozmawiać z dawno niewidzianymi znajomymi.

Coroczne wieczorki organizowane w naszej szkole są okazją do spotkania byłych i obecnych nauczycieli. Starsi mają możliwość zobaczyć, jak zmieniła się szkoła, powspominać dawne lata, młodsi z zainteresowaniem słuchają tych wspomnień. Co ciekawe, niektórzy obecnie pracujący nauczyciele byli uczniami zaproszonych gości. Fajne są takie spotkania międzypokoleniowe.