• Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

• Dnia 2 grudnia 2014 r. uczniowie klasy II b w ramach edukacji przyrodniczej i spolecznej poznawali pracę weterynarza. W tym celu wybrali się z wychowawcą p. Lidią Pietrzyk do Lecznicy dla zwierząt przy ul. Wilsona aby przyjrzeć się pracy lekarzy. Uczniowie zostali serdecznie przywitani przez panią Karolinę Łapetę - lekarza weterynarii tamtejszej lecznicy. Pani doktor oprowadziła uczniów po wszystkich salach lecznicy, omawiając i pokazując ciekawe przedmioty i przyrządy, jednal najciekawsza okazała się sala zabiegowo - operacyjna. Drugoklasisci byli do wycieczki dobrze przygotowani, bo przeprowadzili z lekarzem wywiad zadając pytania dotyczące pracy lekarza, chorób zwierząt i narzędzi używanych w gabinecie. Uczniowie byli też świadkami udzielonej przez panią doktor pomocy dwóm psom, które przeszły niedawno zabiegi chirurgiczne. Wycieczka i spotkanie z lekarzem weterynarii okazały się ciekawą lekcją przyrody, którą na pewno na długo zapamiętają.