• SPOTKANIE Z PSZCZOŁAMI I PSZCZELARZAMI

• Spotkanie z pszczołami i z pszczelarzami

24 czerwca gościliśmy w naszej szkole pszczelarzy z Rejonowego Koła Pszczelarzy z Rzejowic. Pani  Elżbieta Tusińska i pan Gabriel Maciąg opowiadali uczniom o życiu pszczół,  o ich bezustannej pracy i o swojej pasji, jaką jest pszczelarstwo. Pokazali nam ul, plastry, w których pszczoły gromadzą nektar, świece, wykonane z pszczelego wosku, strój pszczelarza i różne akcesoria, potrzebne do pracy w pasiece. Największą atrakcją był szklany ul
      z prawdziwymi, żywymi pszczołami. Dzieci mogły z bardzo bliska zobaczyć, jak krzątają się pszczoły i posłuchać ich „śpiewu”. Goście nauczyli dzieci, jak się zachować, gdy w pobliży nas lata pszczoła i co zrobić, jeśli kiedyś zostaniemy użądleni. Ta wiedza na pewno przyda się w czasie wakacji.

Spotkanie z pszczelarzami i pszczołami to była wyjątkowa lekcja przyrody. Dla uczniów klasy I a było to także wspaniałe podsumowanie realizowanego przez cały rok programu „Pomagamy pszczołom”.