• Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 28 października 2021r. uczniowie z klasy IVa – Filip Dziadkiewicz
        oraz z klasy Va – Wiktor Popiołek reprezentowali naszą szkołę na
        V Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Zaczarowany świat książek”. Konkurs zorganizowany był we współpracy dwóch szkół: PSP nr 7
        i PSP nr 4.

Miło nam poinformować, iż Filip Dziadkiewicz zdobył wyróżnienie. Zaprezentował on fragment książki pt „Kocie kłopoty grzecznego psa” Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, a Wiktor przedstawił fragment
        z książki pt. „Pięć sprytnych kun” Justyny Bednarek.

Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele bibliotekarze (Pani Katarzyna Zielińska i Pani Justyna Wilk.

Gratulujemy!

Interaktywne spotkanie z bajką

W dniu3 listopada 2021r. w naszej szkoleuczniowie klas I, II i III  oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w „Interaktywnym spotkaniu z bajką”. Aktorzy i artyści cyrkowi z Katolickiego Teatru Edukacyjnego przygotowali dla młodszych widzów niezwykły spektakl.Dzieci obejrzały go na 75 calowym ekranie z kurtyną i światłami ledowymi,
        a jeden aktor występował na żywo.
        W trakcie seansu uczniowie przenieśli się na 4 plany filmowe, podczas których obejrzeli fragmenty z bajek „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” i „Pokahontas”. Sindbad pokazał im krainę tysiąca  i jednej nocy, Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem, a Pinokio przypomniał o tym, że trzeba się pilnie uczyć i słuchać rodziców. Ciekawą atrakcją  było śpiewanie  refrenu piosenki Pokahontas w towarzystwie baniek mydlanych. Dzieci miały możliwość nie tylko poznać bohaterów, ale przede wszystkim interaktywnie spędzić czas w ich towarzystwie. Z pewnością zachęci je to do wypożyczenia ze szkolnej biblioteki książek z dalszymi przygodami poznanych bohaterów.

ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA
        szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas III

W lutym odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 3a i 3b. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. W tym roku czytaliśmy książkę Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Uczniowie prezentowali fragmenty tekstu wybranego przez siebie i wyuczonego w domu. Było to tzw. czytanie z przygotowaniem, gdzie oceniano płynność, poprawność czytania oraz odpowiednią intonację.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Julia Stępień z kl. 3b.

Tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania otrzymała Maria Ciesielska z kl. 3a

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy czerpania wielu przyjemności i wzruszeń płynących z czytania książek.

Nagrody książkowe zakupiono z funduszy otrzymanych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”