• WYCIECZKA DO BRUKSELI I PARYŻA

• W okresie od 10.05.2015 r. do 15.05.2015 r. grupa uczniów  ZSG nr 2 wraz z opiekunami ( p. M. Krupczyńską – Ślęzak,
      p. A. Gregorek – Szyszką, p. W. Kurzelewską  i  p. M. Kurowską) przebywała na wycieczce w Brukseli  i w Paryżu.
      W  pierwszym dniu imprezy młodzież podziwiała  rynek miasta, w którym mieści się siedziba Parlamentu Europejskiego.  Jego  kolorowa iluminacja,  otulona nocą,  zapierała dech w piersiach. Następnie nadszedł czas na poznanie urokliwych zakątków miasta zakochanych -  Paryża.  Uczniowie zwiedzili: katedrę Notre- Dame, Pałac Sprawiedliwości la Saint – Chapelle, Pałac Luksemburski i jego piękne ogrody, cmentarz Pére – Lachaise, na którym  odnaleźli  groby, między innymi Fryderyka Szopena, Jima Morrisona, Edith Piaf, Marcela Prousta, Oscara Wilde’a. Podziwiali Panteon, Bazylikę Saint – Denis.  Po wspięciu się na wzgórze Montmartre zwiedzili Bazylikę Sacré – Coeur i podziwiali  niezwykłą panoramę miasta. Zobaczyli Moulin Rouge – najsłynniejszy paryski kabaret. Przebywali w Dzielnicy Łacińskiej ( Sorbona). Widzieli Łuki Triumfalny, Operę Garnier, hotel Ritz. Odwiedzili
      Kościół de la Madeleine, w którym spotykała się emigracja polska. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wieczorny  pobyt na Wieży Eiffla, z której widać „ cały” Paryż. Uczestnicy wycieczki  po zjechaniu na dół,  na tle rozświetlonej budowli,  zaprezentowali turystom z różnych krajów swoje zdolności taneczne, czym wzbudzili powszechny aplauz. Następnym punktem imprezy był Luwr, w którym znajdują się liczne dzieła sztuki, mi. in. obraz Mona Lisa pędzla Leonarda da Vinci, rzeźby:  Wenus z Milo i Nike z Samotraki, Kodeks Hammurabiego. Niestety kilka godzin to za mało, by obejrzeć wszystkie wystawy. Przyjemną chwilą relaksu był rejs po Sekwanie, podczas którego, z innej perspektywy, nadal można było podziwiać piękną architekturę miasta. Uczestnicy imprezy przebywali także w La Défense – dzielnicy biznesowo-handlowo-mieszkalnej pod Paryżem, skupiskiem szklanych wieżowców. Ostatnim punktem programu był pobyt w parku rozrywki Asterixa, gdzie można było korzystać ze wszystkich atrakcji, np. kolejek górskich oraz obejrzeć pokaz delfinów. Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Przybliżyła historię i tradycje kolejnych miejsc krajów  Unii Europejskiej. Uświadomiła także , jak wiele śladów polskich można odnaleźć w stolicy Francji.