• CERTYFIKAT

• CERTYFIKAT ZIELONA FLAGA

16 września 2014 r. Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju przyznała naszej szkole certyfikat Zielona Flaga za działalność ekologiczną. 29 września 2014 roku w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom szkół certyfikatów ekologicznej szkoły. W imieniu szkoły odbierały go: Pani Dyrektor Ewa Krysiak-Ciszewska i Pani Alina Chmielewska - koordynator programu. „Zielona Flaga" jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 58 krajów całego świata. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania Zielonej Flagi. W programie „Szkoły dla Ekorozwoju” bierzemy udział od 2 lat. Realizujemy szereg projektów proekologicznych, poprzez które  stajemy się obrońcami środowiska naturalnego, między innymi: należymy do wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, realizujemy zbiórkę elektrośmieci, makulatury, baterii i innych odpadów, bierzemy udział w programie aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” i współpracujemy z leśnikami i kołami łowieckimi oraz realizujemy program „Ratujmy pszczoły” wspólnie z radomszczańskimi pszczelarzami. Założyliśmy również ogródek szkolny w ramach projektu „Przyszkolne tereny zielone”, którego pielęgnacją zajmują się sami uczniowie. Od lat uczniowie gimnazjum są finalistami i laureatami Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego.

PO RAZ KOLEJNY OTRZYMALIŚMY CERTIFIKAT ZIELONA FLAGA

W dniu 12 października 2015 r. odbyła się w Krakowie uroczystość nadania międzynarodowych certyfikatów ekologicznej szkoły – „Zielona Flaga”.

Nasza szkoła już po raz kolejny uzyskała ten zaszczytny tytuł. W programie „Szkoły dla Ekorozwoju” bierzemy  udział od trzech lat. Propagując działania ekologiczne oraz zdrowy styl życia dzielimy się naszą wiedzą i pasją nie tylko z rodzicami, ale również ze społecznością lokalną. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania związane z programem i będziemy zajmowali się następującymi obszarami – zdrowym odżywianiem i zielonymi terenami przyszkolnymi.

W imieniu szkoły certyfikat „Zielona Flaga” odebrała koordynator programu – pani Alina Chmielewska.