• BEZPIECZNE FERIE 2015

• Ferie zimowe tuż tuż... Ważne, aby były wesołe i bezpieczne. Jak co roku przypominamy Wam podstawowe zasady bezpieczeństwa, abyście cali i zdrowi wrócili do nas po feriach.
      Akcję "Bezpieczne ferie rozpoczeliśmy oplakatowaniem parteru - na drzwiach sal lekcyjnych zawisły plakaty z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Do akcji przyłączyły się klasy I - III i oddział przedszkolny. W świetlicy dzieciaki mogły obejrzeć prezentację multimedialną "Bezpieczna droga z radami Spongeboba".
      Klasa II b na zajęciach plastycznych również wykonała plakaty pt. "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?" Wcześniej dzieci na lekcjach rozmawiały o tym jak uratować życie osobie, która np. złamała nogę, wpadła do jeziora lub straciła przytomność. Uczniowie odgrywali scenki dramowe, wykorzystując wiadomości z ratownictwa medycznego. Na koniec przypominali numery telefonów alarmowych 999, 998, 997 i 112 i odgrywały scenki w zabawie "Wzywam pomoc".

W dniu 28. 01. 2014r. oddział przedszkolny  wziął udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Przedszkole pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo zimową porą”.

Po obejrzeniu krótkich bajek, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Odpowiadali na pytania prowadzącego i rozwiązywali zagadki. Po powrocie do szkoły przedszkolaki podsumowali swoją wiedzę grając w „Zimowe bingo” i rysując „Bezpieczną sankostradę”.

W dniu 30 stycznia 2015 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii odbył się apel porządkowy. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych piosenek o tematyce zimowej. Jednak najważniejszym punktem apelu było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw. Do zobaczenia po feriach, wracajcie cali, zdrowi i wypoczęci!!!