• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI WIOSNA W PEŁNI, POLSZCZYZNA W ROZKWICIE

• W dniach 17-18 maja 2016 roku odbywał się w naszej szkole, organizowany już od wielu lat przez panie: Joannę Wideryńską i Jolantę Stępień, SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA W PEŁNI, POLSZCZYZNA W ROZKWICIE”. Młodzi recytatorzy prezentowali wiersze polskich poetów i rywalizowali o tytuł MISTRZA i WICEMISTRZA RECYTACJI w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III PSP, klasy IV-VI PSP, klasy I-III PG. Jury konkursu miało niełatwe zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie wyłoniono laureatów:

• MISTRZEM RECYTACJI KLAS I-III GIMNAZJUM został MIKOŁAJ MALICKI, WICEMISTRZEM - EWELINA ŁOŚ.
      • Tytuł MISTRZA RECYTACJI KLAS IV-VI otrzymała JULIA IGLANTOWICZ, WICEMISTRZAMI zostały MAJA PIOTROWSKA i JULIA HANDYDRAJ.
      • MISTRZEM RECYTACJI KLAS I-III została KAROLINA STAŚ,
        a WICEMISTRZAMI - WIKTORIA OZGA i MARTYNA MACIEJEWSKA.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.