• Sukcesy sportowe

          • Zdobyliśmy I miejsce w mieście i II w powiecie w Igrzyskach Młodzieży w szachach i awans na rejony do Piotrkowa Trybunalskiego.

            2 miejsce w 1/2 finału województwa w szachach.

            6 miejsce w finale wojewódzkim w szachach.

          • Wycieczka klas 2a i 2b do Warszawy

          • W dniu 30 listopada 2021 roku w ramach realizacji projektu MEiN "Poznaj Polskę" klasy drugie wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Celem tej wycieczki było poznanie dziedzictwa kulturowego naszych przodków, dostrzeganie piękna architektury stolicy i udział w ciekawych eksperymentach naukowych. Uczniowie zapoznali się z historią powstania Łazienek Królewskich, zwiedzili Starówkę, spotkali się z warszawską Syrenką. W Centrum Nauki Kopernik mieli okazję obserwować i przeprowadzać wiele ciekawych doświadczeń. Poniżej przedstawiamy fotorelację z odbytej wycieczki.

          • Andrzejki

          • Andrzejki to święto, które kojarzy nam się z magią i wróżbami. Zgodnie z tradycją w noc andrzejkową można było poznać swoją przyszłość. Aby przybliżyć naszym najmłodszym uczniom dawne tradycje, Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe. Wszystkim dopisały humory. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie przepowiednie.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego 25 listopada biblioteka szkolna zorganizowała wystawę pluszowych misiów, którezostały przyniesione przez chętnych uczniów naszej szkoły.

            W dniach 25-26 listopada dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach, na których można było podziwiać zgromadzone, pluszowe eksponaty i książki z misiowymi bohaterami. Podczas zajęć uczniowie dzieli się informacjami na temat własnych misiów, wspólnie śpiewały piosenkę o misiach, a także wraz z panią mówiły wierszyk Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź”. Ponadto dzieci obejrzały ciekawą prezentacje na temat tego święta oraz misiów występujących w książkach, filmach i znanych bajkach jak również tych prawdziwych występujących na świecie. Na koniec spotkania odbył się krótki quiz z wiedzy o znanych misiach i niedźwiedziach. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z przygotowanymi pytaniami, a w nagrodę każde dziecko zostało poczęstowane smacznym, misiowym koreczkiem przygotowanym z żelków „Haribo”. Na tle przygotowanej wystawy każda klasa mogła sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

          • Piękna nasza Niepodległa

          • Dnia 24 XI 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Mieszka I w Radomsku miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu ph. Piękna nasza Niepodległa. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii - Jolanty Staś przygotowali piękne prace historyczno - plastyczne: Martyna Maciejewska - klasa 7c - portret Józefa Piłsudskiego, Kacper Wieczorek -klasa 7c - portret patrona naszej szkoły - Tadeusza Kościuszki, Agnieszka Rak - klasa 8b-portret patrona naszej szkoły - Tadeusza Kościuszki. WYRÓŻNIENIE zdobyła praca Kacpra Wieczorka z klasy 7c - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

          • Rocznica Święta Niepodległości

          • W dniu 10.11.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych akademiach z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
            Na  uroczystej akademii dla klas starszych oprócz Dyrekcji szkoły, uczniów i nauczycieli byli obecni przedstawiciele Zespołu Szkół Korpusu Kadetów z Suchedniowa. Jest to szkoła z tradycjami, zbudowana na bogatych fundamentach Szkół Korpusu Kadetów (głównie KK1 – Lwów).Przekazuje ona przedwojenne tradycje. Tradycje te to nie tylko mundury galowe, wojskowe wychowanie, ale system wartości, jaki przyświeca całej szkole. Zgodnie z hasłem twórcy Kadetów – założyciela Szkoły Rycerskiej – ks. Adama Czartoryskiego: „NIC DLA SIEBIE. WSZYSTKO DLA OJCZYZNY!” uczniowie uczą się w tej szkole umiłowania wartości nieprzemijających.

             

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 - Interaktywne spotkanie z bajką

          • W dniu 3 listopada 2021r. w naszej szkoleuczniowie klas I, II i III  oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w „Interaktywnym spotkaniu z bajką”. Aktorzy i artyści cyrkowi z Katolickiego Teatru Edukacyjnego przygotowali dla młodszych widzów niezwykły spektakl.Dzieci obejrzały go na 75 calowym ekranie z kurtyną i światłami ledowymi,a jeden aktor występował na żywo.W trakcie seansu uczniowie przenieśli się na 4 plany filmowe, podczas których obejrzeli fragmenty z bajek „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” i „Pokahontas”. Sindbad pokazał im krainę tysiąca  i jednej nocy, Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem, a Pinokio przypomniał o tym, że trzeba się pilnie uczyć i słuchać rodziców. Ciekawą atrakcją  było śpiewanie  refrenu piosenki Pokahontas w towarzystwie baniek mydlanych. Dzieci miały możliwość nie tylko poznać bohaterów, ale przede wszystkim interaktywnie spędzić czas w ich towarzystwie. Z pewnością zachęci je to do wypożyczenia ze szkolnej biblioteki książek z dalszymi przygodami poznanych bohaterów.

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 - Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • W dniu 28 października 2021r. uczniowie z klasy IVa – Filip Dziadkiewiczoraz z klasy Va – Wiktor Popiołek reprezentowali naszą szkołę naV Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Zaczarowany świat książek”. Konkurs zorganizowany był we współpracy dwóch szkół: PSP nr 7i PSP nr 4.

            Miło nam poinformować, iż Filip Dziadkiewicz zdobył wyróżnienie. Zaprezentował on fragment książki pt „Kocie kłopoty grzecznego psa” Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, a Wiktor przedstawił fragmentz książki pt. „Pięć sprytnych kun” Justyny Bednarek.

            Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele bibliotekarze (Pani Katarzyna Zielińska i Pani Justyna Wilk.

            Gratulujemy!

          • #SzkołaPamięta

          • 22 października 2021 r. uczennice klasy 8b: Julia Fijałkowska, Julia Ościk i Martyna Zimońska wraz z opiekunem SU p. Małgorzatą Tyczyńską udały się na Stary Cmentarz w Radomsku, aby w przededniu Wszystkich Świętych uczcić pamięć tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.   Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży potrzeby pielęgnowania pamięci o ludziach,  związanych z  historią "małej ojczyzny”. Uczennice porządkowały m.in. grób radomszczańskich powstańców styczniowych, złożyły kwiaty i zapaliły znicze, ponadto grupa uczciła pamięć o zmarłych zapalając znicze przy pomniku - symbolicznym grobie żołnierzy KWP oraz: prezydenta miasta Radomska ś.p. J. Słowińskiego, a także nauczycielki muzyki ś.p. Anny Spychało.

            W akcji #SzkołaPamięta wzięły również dzieci z oddziału przedszkolnego, które z p. Lidią Pietrzyk odwiedziły następujące miejsca -  mural poświęcony Stanisławowi Sojczyńskiemu - „Warszycowi”, pomnik św. Jadwigi patronki Radomska, Grób Nieznanego Żołnierza i pamiątkowe tablice poświęcone Tadeuszowi Kościuszce i Józefowi Piłsudskiemu.

            Uczniowie klas Ia pod opieką pań: Doroty Rzeszot i Edyty Nowak oraz Ib z paniami: Katarzyną Gonerą-Bartnik i Marzeną Nowak udały się pod pomnik poświęcony żołnierzom Konspiracyjnego Wojska Polskiego, gdzie zapalono znicze przyniesione przez dzieci i uczczono pamięć poległych minutą ciszy.

            Dnia 29 X 2021r. podczas finału trzeciej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ph. Szkoła pamięta 2021, uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawcy Jolanty Staś oraz Pani Joanny Wideryńskiej wybrali się odwiedzić lokalne miejsca pamięci. Uczniowie poznali historię związaną z licznymi pomnikami ,tablicami i obeliskami znajdującymi się na terenie naszego miasta. W wielu miejscach dzieci zapaliły symboliczne znicze, a minutą ciszy uczcili  pamięć poległych.

             

          • Ślubowanie klas I

          • 27 października 2021 r. to wyjątkowa data dla naszych pierwszaków. Tego dnia zostali uroczyście pasowani  na uczniów PSP nr 2 w Radomsku.
            Życzymy im, wytrwałości w dążeniu do wiedzy i aby nauka była dla nich przyjemnością.  
            Powodzenia!

             

          • Wycieczka klas 4a i 5b do Warszawy.

          • Dnia 27 X 2021r. uczniowie klas: 4a i 5b pod opieką swych wychowawczyń: Jolanty Staś i Sylwii Kuliś, a także Pań Agnieszki Gregorek-Szyszki i Agnieszki Kubiczek wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Program okazał się bardzo atrakcyjny. Był czas na poznanie historycznych miejsc w stolicy: Rynku Starego Miasta i Łazienek Królewskich. Bezcenny okazał się widok z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, kiedy wieczorem stolica migotała tysiącem świateł i neonów. Uczniowie mieli okazję zwiedzić, także współczesne obiekty tj. Stadion Narodowy. Punktem kulminacyjnym okazała się jednak zabawa w Centrum Nauki Kopernik.Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie późno wrócili do swych domów. Był to wspaniały czas poświęcony na naukę, rozrywkę i przede wszystkim, po tak długiej przerwie, tak niezwykle potrzebną integrację zespołów klasowych.Jolanta Staś i Sylwia Kuliś.

          • Pasowanie na świetlika

          •  

            W dniu 28 października 2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie klas I na Świetlika. Celem uroczystości było włączenie uczniów klas I do świetlicowej gromady, integracja uczniów klas pierwszych ze starszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej w formie prób, które sprawdzają wiedzę  i umiejętności:

            • próba wiedzy
            • próba smaku
            • próba śmiechu
            • próba wygimnastykowania języka
            • sprawdzian wiedzy z regulaminu świetlicy

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy powtórzyli  treść ślubowania. Dzieci otrzymały słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

          • Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-III pt. "Portret mojej Pani w barwach jesieni"

          • Przedstawiamy i konkursu plastycznego pt. "Portret mojej Pani w barwach jesieni", przeznaczonego dla uczniów klas 0-III:

            Kategoria: klasy 0-I

            I miejsce-Adam Jackowski-oddział przedszkolny
            I miejsce-Natalia Archacka-kl.Ib
            II miejsce-Nadia Jabłońska kl. Ib
            II miejsce-Zuzanna Rybak kl. Ib
            III miejsce-Natalia Cichuta kl. Ia
            III miejsce-Anita Woźniak kl. Ia

            Kategoria: klasy II-III

            I miejsce-Ewa Dubiak kl. IIb
            I miejsce-Julia Zaskórska kl. IIIa
            II miejsce-Maria Broszkiewicz kl. IIIb
            II miejsce-Amelia Dworakowska kl. IIb
            III miejsce-Amelia Półrola kl. IIb
            III miejsce-Laura Sieńczak kl. IIIa
            III miejsce-Tymoteusz Sowiński kl. IIa

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!