• Świetlica szkolna

Świetlica szkolna jest otwarta codziennie w godzinach 7.00-16.30.

Podstawowym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, racjonalnego dożywiania, pomocy w nauce oraz stworzenie odpowiednich warunków do nauki i odpoczynku. Dzieci czekające na rodziców mogą z pomocą wychowawców świetlicy odrobić lekcje, skorzystać z gier stolikowych, komputera oraz biblioteczki z książkami. Rozwijamy zdolności ruchowe uczniów poprzez zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu. Cyklicznie organizujemy konkursy tematyczne; wychowawcy świetlicy prowadzą również zajęcia rozwijające zainteresowania informatyczne, plastyczne i czytelnicze.

KALENDARIUM IMPREZ ŚWIETLICOWYCH

Wrzesień – pasowanie na „Świetlika”, akcja „Podziel się książką, zabawką, z której wyrosłeś”

Październik – konkurs plastyczny „Barwy jesieni

Listopad –konkurs wiedzy „Jestem bezpieczny na drodze”, Światowy Dzień Życzliwości w świetlicy 21 XI,      dyskoteka andrzejkowa z wróżbami

Grudzień – konkurs informatyczny„Najładniejsza kartka  świąteczna”,mikołajkowe niespodzianki dla świetlików

Styczeń –  bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie – prace plastyczne

Luty - konkurs wiedzy „Ferie zimowe – bezpieczne i zdrowe”

Marzec – konkurs plastyczny „Wielkanocne zwyczaje”,Wielkanocne spotkanie dla świetlików

Kwiecień – konkurs wiedzy o zdrowiu „Promyk zdrowia”,„Kolorowe kanapki” – konkurs na najładniej udekorowaną zdrową kanapkę dla ucznia

Maj  -  konkurs plastyczny „Mama jak z obrazka”

Czerwiec  -  „Bezpieczne wakacje” – prezentacja multimedialna

REGULAMIN ŚWIETLICY PROCEDURY

REGUŁY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Świetlica jest miejscem spotkań, wypoczynku, zabawy, nauki i rozwijania zainteresowań.

W świetlicy staramy się bawić .

Idziemy do świetlicy prosto po lekcjach.

Estetyczny wygląd i dbałość o higienę osobistą to nasz obowiązek.

Tornistry pozostawiamy w wyznaczonym do tego miejscu.

Lubimy porządek i czystość.

Informujemy wychowawców o wyjściu ze świetlicy.

Chcemy chętnie pełnić dyżury.

Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy.

Jesteśmy kulturalni.

Aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy młodszym koleżankom i kolegom.

Każdy przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w sali i na powietrzu.

Dbamy o piękny język polski.

Obuwie i ubranie wierzchnie zostawiamy w szatni.

Musimy przestrzegać regulaminu świetlicy aby wszystkim, którzy z niej korzystają było dobrze.