• OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

          • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  📚klasa 6B odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 2 w Radomsku 📖i uczestniczyła w warsztatach "Na co komu biblioteka". Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach opowiadając o swoich wizytach w bibliotekach i jakie korzyści wynikają z czytania książek 📕📗📘📙.

             

          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "KAPELUSZ PANI WIOSNY"

          • Laureatki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Kapelusz Pani Wiosny zorganizowanego w PSP nr 9. Oliwia Tomas z klasy 1b zdobyła III miejsce, a Wiktoria Szafran z klasy 1b wyróżnienie.
            Nikola Budkiewicz i Nikola Jakubowska z kl. III a zostały wyróżnione w swojej grupie wiekowej w tym samym konkursie, a Lena Czarnecka z tej samej klasy zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

          • Dzień Europy

          • 09.05.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uczniowie klas:7a,7b,8a oraz 8b obejrzeli prezentację multimedialną i rozwiązali quiz z wiedzy o Unii Europejskiej.🇪🇺

          • MIEJSKIE UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • Dnia 3 maja uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pań: Marzeny Nowak i Katarzyny Wojtali wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających 233 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 r. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kolegiacie św. Lamberta. Następnie delegacje władz i szkół złożyły kwiaty pod Obeliskiem na Placu 3-go Maja, upamiętniającym 200. rocznicę uchwalenia konstytucji.

          • 1058. rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę

          • Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole lekcje otwarte o tematyce historycznej. W klasie 5a nauczycielka historii Jolanta Staś przeprowadziła zajęcia na temat  1058. rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, a następnie na podstawie pomocy dydaktycznych w postaci komiksów wspólnie z nauczycielem omówili przyczyny, przebieg i skutki  procesu chrystianizacji ojczyzny.

          • MISTRZOSTWA RADOMSKA I POWIATU W SZAFETACH LEKKOATLETYCZNYCH – FESTIWAL SZTAFET

          •  

            29.05.2024 r. na naszym stadionieodbyłysię mistrzostwa Radomska i Powiatu w sztafetach lekkoatletycznych – festiwal sztafet. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2009-2010) uczniowie startowali w sztafecie 4 x 100m oraz w sztafecie olimpijskiej 800m, 400m, 200m i 100m. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie zajmując 1 miejsce w Radomsku i 
            1 miejsce w Powiecie w sztafetach 4x100m zarówno dziewczęta jak i chłopcy i awansowali do zawodów wojewódzkich. W sztafecie olimpijskiej dziewczęta zajęły 2 miejsce w Radomsku i 
            2 miejsce w Powiecie a chłopcy uplasowali się na 3 miejscu w Radomsku i 3 miejscu w Powiecie. 

            A oto wyniki zawodów:

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej  (rocznik 2009-2010) – dziewczęta 
            1 miejsce – sztafeta 4 x 100m – Piekarska Zuzanna8b, Rokicka Klaudia 8b, Dziadkiewicz 
                               Jolanta 6a,Kopeć Oliwia 8a – awans do zawodów wojewódzkich
            2 miejsce – sztafeta szwedzka 800m, 400m, 200m, 100m – Stasiakiewicz Zofia 7a, Szewczyk
             Anna 7a, Piekarska Zuzanna 8b, Kopeć Oliwia 8a – 2 miejsce
            1 miejsce drużynowo

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej  (rocznik 2009-2010) – chłopcy
            1 miejsce – sztafeta 4 x 100m –Łyś Kacper 8a, Kococik Adam 8b, Kancerek Filip8b, 
            Cichuta Filip 8b – awans do zawodów wojewódzkich
            3 miejsce – sztafeta szwedzka 800m, 400m, 200m, 100m – Bracki Filip 6b, Doroziński Filip 7b
            Kococik Adam7b, Cichuta Filip 8b – 3 miejsce
            2 miejsce drużynowo

            Gratulujemy
            Opiekunem chłopców był  Pluta Jerzy a dziewcząt Baran Renata.

          • EKOLUDKI W 1A

          •  

            Zadaniem uczniów 1a było wykonanie Ekoludka, czyli Ludzika, wykorzystując surówce wtórne. Dzieci wykonały przepiękne i niezwykle kreatywne prace, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wspaniałą inwencją twórczą.

          • Gala XII Powiatowego Dnia Języków Obcych


          • Tegoroczna XII edycja  Powiatowego Dnia Języków Obcych zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku odbyła się 25 kwietnia 2024 r. w sali "Metalurgii". Wydarzenie miało na celu propagowanie nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego i francuskiego.
            W ramach tej edycji odbyły się trzy konkursy dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu: na najlepszy film promujący naukę języków obcych, kulinarny oraz quiz wiedzy o krajach frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych. 
            Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 8a: Kinga Chwastek i Lena Szopa, nad którymi opiekę sprawowała p. Katarzyna Wojtala.

          • Szkolny Dzień Zdrowia

          • 24.04.2024 r. w ramach Szkolnego Dnia Zdrowia, uczniowie z klasy 5b pod opieką wychowawczyni Anety Wiechy, przygotowali i zaprezentowali przedstawienie„ Zdrowy Czerwony Kapturek”. Odbiorcami byli ich młodsi koledzy.

            Uczniowie kl.IIa w sali kulinarnej przygotowali zdrowe i smaczne śniadanie.

            Zdrowe śniadanie w 3a

            Śniadanie w 2 b

            Pyszne śniadanko w 3b

            Zdrowe śniadanie w 6a

          • Katyń 1940

          • Dnia 24 kwietnia 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Katyńskiego. Miło nam poinformować, że II miejsce ex aequo otrzymali uczniowie naszej szkoły Aleksandra Strycharska z klasy 7a i Bartosz Wolski z klasy 6b. Udział w konkursie wzięła także uczennica klasy 6a Lena Borowiec. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych prac w formie Lapbooka, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Opiekunkami merytorycznymi prac konkursowych były nauczycielki historii Jolanta Staś i Aneta Wiecha.

          • „Wiosenny koncert”

          •  

            W godzinach popołudniowych dnia 23 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole „Wiosenny koncert”. Uzdolnieni uczniowie prezentowali utwory muzyczne, zagrane z dużą wprawą na różnych instrumentach: pianinie, saksofonie, akordeonie i gitarze. Muzyka przeplatała się z wierszami o wiośnie i o życiu.

            Na koncert zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Odżyły wspomnienia lat pracy z dziećmi i młodzieżą. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami i pochwaleni za zaangażowanie i zdolności. Po koncercie, przy filiżance herbaty lub kawy i kawałku ciasta, panie dyrektorki i nauczyciele – emeryci i organizatorki koncertu dzielili się swoimi wrażeniami, wspominali czas spędzony w „Dwójce. Rozmawiali o tym, co się u kogo zmieniło, czy zdrowie dopisuje…

            To było bardzo sympatyczne spotkanie, chwila oddechu od codziennych trosk i obowiązków.

          • Lekcja otwarta z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • Dnia 19 IV z okazji przypadającej 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcji otwartej z udziałem Pani Dyrektor Ewy Krysiak-Ciszewskiej przygotowanej przez nauczycielkę historii Jolantę Staś. Młodzież obejrzała film edukacyjny pt. Nie było żadnej nadziei... przygotowany przez Muzeum PLIN. Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji o historii narodu żydowskiego z uwzględnieniem największego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Piękno polszczyzny w poezji ukryte"

          •  Dnia 18 kwietnia uczennice naszej szkoły – Helena Supeł z kl. IV „b” oraz Maria Ciesielska i Julia Stępień z kl. V „a” - wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Piękno polszczyzny w poezji ukryte zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową  nr 7 w Radomsku. Nasze recytatorki, przygotowane przez Panie Mariolę Kurowską  oraz Jolantę Stępień, zaprezentowały wiersze Ludwika Jerzego Kerna oraz Mirosława Welza. Julia Stępień „rozbawiła” jury historią miłości jastrzębia do kury i zajęła II miejsce w kat. klas IV- VI. Wszystkie nasze uczestniczki zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze. Gratulujemy występów!

          • Trening z mistrzem świata Piotrem Grabowskim

          •  

            16 kwietnia 2024 roku, w Hali Sportowej przy PSP nr 6 w Radomsku uczniowie z klasy 6a i 6b wzięli udział w akcji "Trenuj z mistrzem świata", którego gwiazdą byłPiotr „Grabo”Grabowski – aktualny mistrz świata Fiba 3x3 we wsadach do kosza.Czterokrotny zwycięzca konkursu wsadów podczas Finału Fiba 3×3 w (Jeddah, Abu Dhabi). Łącznie 64 wygranych konkursów wsadów w Polsce i na całym świecie. Utalentowany koszykarz zaprezentował serię wsadów do kosza, które przeplatał historiami ze swojego życia. Opowiadał o tym jak osiągnął sukces i zachęcał do spełniania swoich marzeń.

          • X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki” dla uczniów klas I – III, objętych terapią logopedyczną

          •  

            Dnia 17 kwietnia w naszej szkole odbył się X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki” dla uczniów klas I – III,objętych terapią logopedyczną. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Uśmiech jest jak słońce – rozjaśni każdy dzień”. Swoją obecnością uświetnili go: Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Pani Małgorzata Krupska.

            W konkursie wzięło udział 15 małych recytatorów z ośmiu radomszczańskich szkół. Wszyscy pięknie zaprezentowali wesołe wiersze polskich poetów. Wykazali się odwagą i pokazali, że z sukcesem pracują nad poprawną wymową. Niektórzy mieli także ciekawe stroje i rekwizyty. Słuchacze uśmiechali się szeroko, słuchając ciekawych interpretacji wierszy.

            Jury konkursu w składzie: pani Anita Pawlak-Zygma, pani Ewa Tomczuk i pani Agnieszka Tomalka miało trudne zadanie, gdyż poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Przyznano następujące nagrody:

            I miejsce ex aequo: Kornelia Mesjasz z PSP1 i Nela Jochym z PSP6

            II miejsce ex aequo: Klara Dworakowska z PSP2  i Marcelina Grzywacz z PSP8

            III miejsce ex aequo: Samanta Owczarek-Sowa z PSP4 i Matylda Nowakowska z PSP5

            Wyróżnienia otrzymali: Fabian Gliński z PSP3, Tymon Szymański z PSP7, Aleksandra Adamowicz z PSP6 i Alan Chodorek z PSP1.

            Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali kolorowe dyplomy, nagrody książkowe i zabawne pisaki.

            Podczas obrad jury uczestnicy konkursu spędzili miłe chwile w pracowni kulinarnej, gdzie ozdabiali lukrem i różnymi posypkami apetyczne babeczki. Było dużo zabawy „palce lizać”. Kulinarne cudeńka zostały zjedzone z apetytem jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu.

            Dla wszystkich uczestników konkursu, opiekunów i gości został przygotowany apetyczny poczęstunek: pyszne rogaliki i różne napoje. Jak na jubileusz przystało – był także wyjątkowy, kolorowy tort.

            Atmosfera była wspaniała, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Na pamiątkę pozostaną dyplomy, nagrody, zdjęcia i wspomnienia.

            Do zobaczenia za rok.

          • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

          •  

            Dnia 12 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły, pod opieką pań: Katarzyny Zielińskiej i Joanny Wideryńskiej, uczestniczył w miejskich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Polaków zamordowanych przez sowieckie NKWD wiosną 1940 roku, odprawiona w kaplicy na Starym Cmentarzu. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, delegacje z radomszczańskich szkół podstawowych i harcerze. Po mszy odczytano apel poległych i złożono kwiaty przy tablicach epitafijnych, poświęconych radomszczanom, zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze-Miednoje. Po uroczystościach na cmentarzu poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali na plac przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 i złożyli kwiaty przy Dębie Pamięci, poświęconym Czesławowi Grycowi.

            Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej są wyrazem patriotyzmu, przyczyniają się do utrwalania historii naszej Ojczyzny i kształtowania poczucie tożsamości narodowej młodego pokolenia.