• Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

• Wszyscy znamy tę sytuację: wyciągamy odzież z pralki i znowu brakuje nam jednej skarpetki od pary. Pewnie każdy z Was zastanawiał się, czy przypadkiem nie istnieje jakiś potwór skarpetkowy lub równoległy świat, w którym znikają w tajemniczy sposób brakujące elementy garderoby.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" J Bednarek to książka,która przenosi nas w niezwykle ciekawy świat wyobraźni ludzkiej.

O tym , że przerabianie lektur może być zabawne i inspirujące przekonała się klasa 1 a.

• Świece okopowe dla żołnierzy

•  Kolejne worki pełne puszek po konserwach, kukurydzy, groszku czy owocach trafiły do Pani Irena Irena i posłużą do produkcji świec okopowych dla żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu w Ukrainie. Świece te potrafią dostarczać ciepło nawet przez 6 godzin, a także pozwalają podgrzać jedzenie lub wodę.

• DZIEŃ OTWARTY

• 20 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Jego celem było zachęcenie przyszłych uczniów i ich rodziców do odwiedzenia szkoły i zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na naszą placówkę i jej działania. W sali gimnastycznej mali goście i ich rodzice mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu klas trzecich, przygotowane przez panie: Katarzynę Gonerę - Bartnik, Dorotę Rzeszot i Annę Rybak. Przepiękne dekoracje przygotowała p. K. Gonera - Bartnik. Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Ewę Krysiak - Ciszewską na zwiedzanie szkoły i skorzystanie z przygotowanych atrakcji. Na naszych najmłodszych czekało wiele niespodzianek. Dzieci obejrzały szkołę, sale lekcyjne, zagrały w gry edukacyjne na tablicy multimedialnej i poznały jej narzędzia, świetnie się bawiły podczas zajęć ruchowych i plastycznych oraz uczestniczyły w krótkiej lekcji historii Polski. Czekał na nich również przygotowany pyszny, słodki poczęstunek.
            Przez kolejne dwa dni gościliśmy dzieci z radomszczańskich przedszkoli nr 1, 2 i 3. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie i bawiły się podczas zajęć przygotowanych przez panie Lidię Pietrzyk i Martę Rembiasz. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy w salach lekcyjnych i na szkolnym korytarzu.

• ZAPUSTY

• Na zakończenie karnawału 13 lutego 2024r.🎭 🪇 reprezentacja naszej szkoły, składająca się z chętnych uczniów z klas: VI b, VII a i VIII a, już poraz kolejny wzięła udział w RADOMSZCZAŃSKICH ZAPUSTACH. W tym dniu ulicami Radomska przeszedł kolorowy i głośny korowód, a jego uczestnicy kontynuowali dalszą swoją wesołą zabawę w Miejskim Domu Kultury.

Tam, przy skocznych dźwiękach ludowej kapeli nasi uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach, konkursach i słodkim poczęstunku.

Reprezentacja spisała się doskonale👏 - Zosia Stasiakiewicz zajęła I miejsce w jedzeniu pączka na czas, a Antoni Piętos - II miejsce za zapustne przebranie.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze.

• KAWIARENKA WALENTYNKOWA

• Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. W naszej szkole stał się on okazją do dobrej zabawy i integracji całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu w sposób szczególny okazywaliśmy sobie życzliwość. Już od samego rana działała poczta walentynkowa, za pośrednictwem której można było przesłać wybranym osobom wesołe kartki, karteczki, liściki, wyrazić swoje uczucia i emocje. Samorząd Uczniowski wraz z członkami PCK i opiekunami świetlicy zorganizował kawiarenkę walentynkową, pełną słodkości oczywiście w kształcie serc. W tym dniu królował kolor czerwony.

• Program edukacyjny "Między nami kobietkami"

• W dniu 18 stycznia dziewczynki z klas VI i VII wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielką firmy Procter and Gamble. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach. Uczestniczki spotkania otrzymały specjalne zestawy edukacyjne oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

• Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia PCK

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Aleksandra Strycharska z klasy 7a , zajęła III miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• KONKURS PLASTYCZNY Najciekawszy zawód rzemieślniczy

• Dnia 21 grudnia 2023r. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Najciekawszy zawód rzemieślniczy". Organizatorem konkursu był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Z radością informujemy, że aż trzy nagrody i jedno wyróżnienie otrzymali nasi uczniowie: - w kategorii kl.I-III: I miejsce zajęła Natalia Archacka z kl. IIIb; - w kategorii kl. IV-VI: Olivia Malyhina z kl. IVa otrzymała wyróżnienie; - w kategorii kl. VII-VIII: II miejsce zajął Mark Ivanov z kl. VIIIb, III miejsce zajęła Anastasiia Bodnia z tej samej klasy. Naszą szkołę reprezentowały również uczennice: Maja Kwarta z kl. IVb oraz Lena Czołnowska i Oliwia Kwarta z kl. VIa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• #Fundacja Jeszcze

• Nasza szkoła kontynuuje owocną współpracę z organizacją #Fundacja Jeszcze. Fundacja walczy z ubóstwem menstruacyjnym ułatwiając dostęp do środków higieny osobistej dla dziewcząt i kobiet w miejscach publicznych takich jak szkoły czy ośrodki kultury. W ramach współpracy po raz kolejny otrzymaliśmy bezpłatnie zapas produktów, z których mogą korzystać uczennice z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!