• MISTRZOSTWA RADOMSKA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          •  

                   W dniu 24 marca 2023r. w Parku Solidarności odbyły się Mistrzostwa Radomska w drużynowych biegach przełajowych. Uczniowie biegali w trzech kategoriach wiekowych od klasy trzeciej do klasy ósmej na dystansach od 600 m do 1000 m. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Nasze zespoły zostały sklasyfikowane w czterech kategoriach drużynowych (warunkiem było ukończenie biegu przez sześciu zawodników).

             

            Wyniki mistrzostw Radomska:

            4 miejsce drużynowo – dziewczęta rocznik 2012 i młodsi (klasy 3 i 4): 8 miejsce – Zawada Martyna 4a, 9 miejsce – Iskrzyńska Iga 4b, 13 miejsce – Lesińska Zuzanna 4a, 20 miejsce – Kuś Kornelia 4b, 22 miejsce – Mruklik Kornelia 4a, 24 miejsce – Driuk Arina 4b

             

            5 miejsce drużynowo – chłopcy rocznik 2012 i młodsi (klasy 3 i 4): 15 miejsce – Sokołowski Adrian 3b, 18 miejsce – Dziadkiewicz Jakub 4a, 20 miejsce – Ścisłowski Franciszek 4a, 23 miejsce – Prokop Antoni 4a, 26 miejsce – Wódka Kacper 4a, 29 miejsce – Błaszczyk Szymon 4b, 33 miejsce – Doroziński Mikołaj 4b

             

            2 miejsce drużynowo – awans do zawodów powiatowych – dziewczęta rocznik 2008-2009 (klasy 7 i 8): 2 miejsce – Hayewskaya Maria 8a, 5 miejsce – Kuliberda Lena 8a, 6 miejsce – Stasiakiewicz Zofia 7a, 10 miejsce – Szewczyk Anna 7a, 15 miejsce – Gonera Anna 8c, 22 miejsce – Kopeć Oliwia 7a, 24 miejsce – Wałek Blanka 7b

             

            5 miejsce drużynowo – chłopcy rocznik 2008-2009 (klasy 7 i 8): 2 miejsce – Kococik Adam 7b, 15 miejsce – Prokop Franciszek 8b, 22 miejsce – Kuliś Antoni 8b, 28 miejsce – Zbroiński Filip 8c, 30 miejsce – Kancerek Filip 7b, 33 miejsce – Wieczorek Kacper 8c

             

            Wszystkim uczestnikom Gratulujemy

            Opiekunami grupy byli Pluta Jerzy i Kępa Ewa

             

          • Wycieczka klasy 5b

          • Dnia 24 marca klasa 5B podczas wiosennej wycieczki do Łodzi uczestniczyła w warsztatach "Zagadkowe polimery", z których dowiedziała się co to są polimery oraz tworzywa sztuczne, a także wykonała doświadczenia pozwalające bliżej poznać ich strukturę. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji w-f, która zintegrowała klasę - Arena Laser Games to doskonała alternatywa standardowego Paintballa. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową  i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą o miano lidera.
            Piątoklasiści przeżyli ekstremalną przygodę, pozbyli się złej energii, a być może odkryli nową pasję.

          • Charytatywna kawiarenka dla Amelki

          • Dnia 21 marca SK PCK zorganizowało kawiarenkę "Całym sercem z Amelką". Tym samym nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły podjęli kolejną akcję, dzięki której udało się pozyskać fundusze na pomoc chorej Amelce. Dziękujemy Wszystkim za okazaną pomoc i wrażliwość.

          • Konkurs z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          •  Dnia 21 marca rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z uwzględnieniem znajomości życia i działalności lokalnego bohatera - Stanisława Sojczyńskiego Warszyca. Rywalizacja między drużynami przybrała formę gry zorganizowanej na terenie placówki.

            Miło nam poinformować o wynikach tegorocznego konkursu: I miejsce zdobyła drużyna klasy 7b w składzie: Filip Cichuta, Julia Klimek, Amelia Marczak.

            II miejsce zajęła drużyna klasy 8c w składzie: Martyna Maciejewska, Barbara Marek, Pola Nitecka, Maja Sadziak.

            Natomiast III miejsce uzyskała reprezentacja klasy 8b w składzie: Kacper Chachulski, Antoni Kuliś, Wiktor Stępień.

            Reprezentacje klas otrzymały dyplomy, słodkie upominki oraz oceny celujące z historii. Serdecznie GRATULUJEMY!!! Organizatorzy Jolanta Staś i Sylwia Kuliś.

          • Powitanie wiosny

          • Wiosna, wiosna, ach to ty......

            21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym zmrokiem. Uczniowie naszej szkoły również powitali wiosnę. Tego dnia miał miejsce korowód z marzannami. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów występy karaoke, a uczennice klasy VII a i b oraz Va zaprezentowały układ taneczny.To był wyjątkowy dzień.

          • Szkolne Dni Matematyki

          • W dniach 13.03-17.03.2023r. w naszej szkole odbyły się  Szkolne Dni Matematyki.

            Była to doskonała okazja do pokazania, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa znajomość matematyki, oraz że matematyka może być przyjemna i dawać radość poprzez udział w zabawach matematycznych i konkursach.

            W dniu 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji odbyły się turnieje międzyklasowe dla uczniów klas IV- VI, które przyjęły formę gier oraz zagadek logicznych. Sprawdzały one wiedzę zdobytą na zajęciach. Dla uczniów klas VII-VIII zorganizowano na lekcjach matematyki wewnątrzklasowe rozgrywki matematyczne.

            Dnia 16 marca uczniowie naszej szkoły, wraz koleżankami i kolegami na całym świecie, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

            Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursach indywidualnych w następujących kategoriach:

            - model przestrzenny liczby Pi

            - rebus, którego hasłem jest liczba Pi

            - wiersz poświęcony liczbie Pi.

             

          • Dzień kobiet

          • Święto Kobiet w 2a

            Dzień Kobiet w 1a

            Dzień Kobiet w klasie 3b był też okazją do nauki zasad savoir-vivre'u, a przygotowanie smacznych naleśniki świetną zabawą.

            Dzień Kobiet w 2b.

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Dnia 1 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poczet sztandarowy w składzie: Julia Kobus - kl.8c,Martyna Maciejewska - kl.8c, Kacper Wieczorek - kl.8c uczestniczył w uroczystości pod Pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Opiekę nad uczniami sprawowały: Jolanta Staś - nauczyciel historii i opiekun pocztu sztandarowego oraz Marzena Nowak - pedagog i opiekun Samorządu Uczniowskiego .

          • Konkurs Recytatorski "Humor w poezji dziecięcej"

          • Uczennice naszej szkoły: Zofia Kornacka z klasy I a, Adela Dworakowska z klasy II b i Aniela Małek z klasy III b reprezentowały nas na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w PSP nr 8 "Humor w poezji dziecięcej". Aniela zajęła 2 miejsce, a Zosia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

          • Szkolne Koło PCK

          • Szkolne Koło PCK zaprasza Cię do udziału w konkursie w ramach akcji „Gorączka złota”. Celem konkursu jest wsparcie młodzieży i dzieci potrzebujących pomocy.

            Zachęcamy do przynoszenia „złotych pieniążków”. Większa ich ilość będzie nagrodzona dodatnimi punktami z zachowania, a oprócz tego codziennie członkowie PCK będą zbierać je do puszki. Konkurs trwa od 1.03.2023 r. do 31.05.2023 r. Prosimy o zaangażowanie i zebranie jak największej ilości złotych monet!

            Opiekunki Sz. K. PCK.

            W tym roku staramy się ustanowić nowy rekord! Jeżeli zainteresowało Cię, to działanie włącz się i pomóż!

          • Dni Języka Ojczystego

          • Zajęcia z języka polskiego dla klas IV-VIII

            DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO’ 2023

            Od 20 lutego odbywają się w naszej szkole DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO. Co roku włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych – święta ustanowionego w 1999 roku na pamiątkę wydarzeń, które rozegrały się w Dhace, stolicy Bangladeszu, w 1952 roku.

            Naszym językiem ojczystym jest język polski, toteż podczas naszej akcji chcemy zwrócić szczególną uwagę na piękno i bogactwo naszej mowy ojczystej. W tym roku, oprócz zabaw z alfabetem i zmagań z niełatwą  ortografią, przyglądamy się wyrazom wieloznacznym i związkom frazeologicznym. To one sprawiają, że nie zawsze Polak zrozumie Polaka, ale dzięki nim nasz język jest bogaty, zaskakujący, fascynujący.

            Tradycyjnie podczas Dni Języka Ojczystego organizowane są duże imprezy szkolne:

            • „POECI – DZIECIOM” – dla uczniów zerówki i klas I – III
            • „WIELKIE CZYTANIE” – dla uczniów klas IV – VIII.

            Właśnie dziś młodsi uczniowie wysłuchali wierszy mniej znanych polskich poetów, piszących dla dzieci wierszyki zabawne, ale i pouczające. Starsi uczniowie poznaliwybrane wiersze i  najważniejsze fakty z życia. laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1980 roku – Czesława Miłosza.

            W kolejnych dniach odbędą się jeszcze inne zajęcia, turnieje i konkursy, przygotowane przez organizatorów specjalnie na obchody Dni Języka Ojczystego.

            Dnia 23.02.2023 roku, w ramach Dni Języka Ojczystego, odbyły się zmagania językowe pod hasłem "Kram z zagubionymi słowami" dla uczniów kl. I-IV przebywających po lekcjach w świetlicy szkolnej. 
            Uczniowie wyciągali ze skrzyneczki karteczki z zapisanymi słowami, które powoli odchodzą w zapomnienie oraz z takimi, które mają więcej niż niż jedno znaczenie. Uczniowie  świetnie się bawili, a przy okazji wzbogacili zasób swojego słownictwa. 


            Dnia 24.02.2023 roku, w ramach Dni Języka Ojczystego, odbyły się turnieje językowe dla kl. V-VI i VII-VIII. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe grupy reprezentujące poszczególne klasy. Uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością związków frazeologicznych oraz wyrazów wieloznacznych.

            Dni Języka Ojczystego w klasach I, II i III

            W dniach 28 lutego i 1 marca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach „Zabawy z alfabetem”. Układali puzzle, w których trzeba było dobrać obrazek do odpowiedniej litery, następnie układali pary obrazek - litera w odpowiedniej kolejności, oczywiście alfabetycznej. Sprawdzili również swoją pamięć i umiejętności kreślarskie, gdyż musieli starannie zapisać wylosowane litery. Większość pierwszaków poradziła sobie doskonale, ale pojawiły się też kłopoty. Nie każdy uczeń pamiętał, jak należy zapisać wielką literę F i Ł, z której strony laseczki są brzuszki litery B. Za to wszyscy świetnie poradzili sobie z podawaniem wyrazów, rozpoczynających się od kolejnych liter alfabetu. Było dużo zabawy, a nauka była dzięki temu o wiele przyjemniejsza.

            Uczniowie z klas drugich i trzecich zmierzyli się z poważniejszym wyzwaniem – polską ortografią. Zmagania miały jednak bardzo przyjemną formę „Biegającego dyktanda”. Reprezentacje klas podzieliły się na dwuosobowe zespoły, które miały za zadanie przepisać podany tekst dyktanda. Nie było to takie łatwe, bo tylko biegacz z zespołu widział tekst i musiał go podyktować swojemu pisarzowi. Było dużo biegania od ściany, na której wisiało zadanie, do stolika, przy którym siedział pisarz. Trzeba było poprawnie czytać, wyraźnie dyktować, uważnie słuchać i bezbłędnie pisać. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste.

          • Zapusty

          • W zapusty wszystkim pączki i chrusty....W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XIII Miejskich Zapustach. Były śpiewy, zabawy i harce. W konkursie polegającym na zjedzeniu pączka bez pomocy rąk, nasza uczennica Zosia zajęła I miejsce.

          • Wizyta przedszkolaków

          • Dzisiaj nasza szkoła gościła sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 2 w ramach OTWARTYCH DNI. Dzieci zwiedziły szkołę i brały czynny udział w zajęciach kulinarnych w nowoczesnych pracowniach - LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Otrzymały prezenty a do przedszkola, na podwieczorek zabrały własnoręcznie upieczone maślane ciasteczka. Było bardzo sympatycznie i ciekawie. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane nową placówką.

          • Przyjaciele Zippiego

          • Klasa I a realizuje zagadnienia z programu PRZYJACIELE ZIPPIEGO.

            Klasa 1b realizuje program Przyjaciele Zippiego. Rozmawiamy o przyjaźni, jak radzić sobie z odrzuceniem i samotnością. Koncentrujemy się na tym, co dzieci mogą zrobić,aby mieć przyjaciół i jak być dobrym przyjacielem.